24 Eylül 2014 Çarşamba

"esrarengiz kadın"Dün gece aklımda hiç film izleme isteği bile yokken, kendimi birden "The Unknown Woman" filmi hakkında yapılan övgü dolu yorumları okurken buldum. Uzun zamandır  İtalyan yapımı film izlemediğim için büyük bir merakla filmi açtım. Yönetmen Giuseppe Tornatore'nin , daha önce izlediğim "Malena"  ve " The Legend of 1900" adlı unutulmaz eserlerinden biliyorum. Bu iki filminde olduğu gibi yönetmen,"The Unknown Woman" filminde mükemmel ötesi bir eser ortaya çıkarmış. Filmin daha en başından itibaren sizi yerinize mıhlıyor.filmin konusu ise :


Günümüzde, kaynayan bir İtalyan şehri. Ukrayna'dan uzun yıllar önce İtalya'ya gelmiş, geçmişin hayaletleri arasından şimdiki zamanı arayan bir kadın. Kesişen, üst üste çakışan, entrikalarla dolu bir yapboz, gerilimli bir anlatım hazırlayan iki zaman düzlemi. Irena gerçekten kim?

Irena, cazibesini korumasına rağmen gizemli belli belirsiz bir figür olarak karşımıza çıkar. Derinlerde, bütün bu trajik olaylara karşın, karakeri sapasağlam durmaktadır. İtaatkar görünüşü altında, doğal gururu ve asi kişiliği hala varlığını sürdürmektedir.

Eskilerden gelen korkunç bir figür Irena'yı yeni şehrinde takip etmektedir. Bu kişi Muffa’dır, eskiden kendisini kaçırmış ve korkunç zulümlere maruz bırakmış bir adamdır. Muffa'nın ortaya çıkması ile Irena yeni korkular ve trajediler ile yüzleşir ( kaynak :http://unutulmazfilmler.com/the-unknown-woman-la-sconosciuta-esrarengiz-kadin.html )susmak güzel
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...